Dzisiaj tj 17.05.2024 w Mielcu odby艂 si臋 fina艂 I Og贸lnopolskiego Konkursu Robotyki Przemys艂owej, kt贸ry odby艂 si臋 w trakcie XIV Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki.
Konkurs zorganizowa艂o @Centrum Kszta艂cenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu we wsp贸艂pracy z CKE – Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz przedsi臋biorcami bran偶y robotycznej: ASTOR, KUKA, @Yaskawa Polska.
Z naszej szko艂y do konkursu przyst膮pi艂o 3 dwuosobowe zespo艂y pod opiek膮 nauczycieli Centrum Kszta艂cenia Zawodowego nr 1 w Ja艣le:
Damian Iwanicki i Mateusz Zag贸rski, Jakub Lechwar i Szymon Mi艣kowicz,聽Dawid Dziadosz i Krystian Marsza艂ek.
Konkurs odbywa艂 si臋 dwuetapowo:
ETAP to warsztaty on-line przygotowane przez CKPiDN w Mielcu i Astor, Kuka, Yaskawa. Zespo艂y rozwi膮zywa艂y testy wskazuj膮c preferencje dotycz膮ce producenta robota, na kt贸rym chc膮 wykonywa膰 zadanie konkursowe.
Do聽 ETAPU konkursu zakwalifikowanych zosta艂o 30 z 53 zg艂oszonych zespo艂贸w wg klucza:
Kawasaki Astorino 鈥 12 zespo艂贸w
Kuka 鈥 12 zespo艂贸w
Yaskawa 鈥 6 zespo艂贸w
W II etapie sprawdzone zosta艂y umiej臋tno艣ci uczestnik贸w w programowaniu robot贸w przemys艂owych. Oceniana by艂a poprawno艣膰 wykonania zadania oraz kreatywno艣膰 i atrakcyjno艣膰 zaprezentowania rozwi膮zania.
I znowu 2 nasze zespo艂y uplasowa艂y si臋 w czo艂贸wce
Jakub Lechwar i Szymon Mi艣kowicz zaj臋li聽miejsce w programowaniu robot贸w YASKAWA
Dawid Dziadosz i Krystian Marsza艂ek zaj臋li聽 miejsce w programowaniu robot贸w ASTOR
To ju偶聽 zawody w tym roku, w kt贸rych nasi uczniowie bior膮 udzia艂 i zawsze stoj膮 na podium.
Ch艂opaki GRATULACJE!!!
Dzi臋kujemy nauczycielom Centrum Kszta艂cenia Zawodowego nr 1 w Ja艣leDominik Mitoraj, Wojciech 殴rebiec i Zesp贸艂 Szk贸艂 nr 3 im. Stanis艂awa Paw艂owskiego w Ja艣le – @Damian Mat艂osz za przygotowanie ch艂opak贸w do zawod贸w i ich wysokie miejsca.
Dzi臋kujemy za wsparcie naszych projekt贸w:
@PDRM Jas艂o
@Jafar Jas艂o