Ogromny sukces nauczyciela z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle /Chemika/!

Damian Matłosz – Uczy i inspiruje – wyróżniony przez MEiN „Zawodowiec Roku 2022”

 

Konkurs „Zawodowiec Roku 2022” to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki realizowana w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji oraz KGHM Polska Miedź.

Celem I edycji konkursu było wyłonienie i nagrodzenie najbardziej zaangażowanych nauczycieli ze szkół branżowych, techników, szkół policealnych oraz centrów kształcenia zawodowego.

Napłynęło 537 zgłoszeń w 62 dziedzinach. Komisja konkursowa oceniała je według 5 kryteriów.

14.03.2023 poznaliśmy zwycięzców. Warszawska gala zgromadziła najlepszych nauczycieli z poszczególnych branż ze szkół z całej Polski.

Wyróżnienie jako jedyny nauczyciel z powiatu jasielskiego otrzymał pan mgr inż. Damian Matłosz w kategorii branżowej Automatyka i Robotyka. Z całej Polski nominowanych zostało tylko 118 nauczycieli przedmiotów zawodowych w 52 kategoriach, w tym województwie podkarpackim 12. Pan Matłosz został zgłoszony i wyróżniony, ponieważ pracuje z młodzieżą z zaangażowaniem i pasją, wspiera zainteresowania zawodowe uczniów, cieszy się bardzo dużym autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym. Posiada liczne i ważne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w obszarze kształcenia zawodowego, a także działa na rzecz promocji kształcenia zawodowego, wprowadzając autorskie rozwiązania dydaktyczne i metodyczne. Współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym (w szczególności z pracodawcami), a także ośrodkami akademickimi, dbając również o swój rozwój zawodowy.

Gala odbyła się w Warszawie w hotelu Bellotto, a nagrody wręczali przedstawiciele organizatorów konkursu: Sekretarz Stanu w MEiN Marzena Machałek, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź Tomasz Zdzikot oraz Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Paweł Poszytek.

Nowoczesne kształcenie zawodowe przygotowuje uczniów do aktywnego uczestnictwa na rynku pracy i w zmieniającej się rzeczywistości Polski i świata. Najcenniejszą wartość dla społeczeństwa i rynku pracy wciąż stanowi kapitał ludzki. Dlatego z dumą dzielimy się informacją o sukcesie naszego nauczyciela pana Damiana Matłosza. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że możemy razem pracować.