Dzisiaj tj. 05. kwietnia 2024 odbyła się w naszej szkole I edycja Dnia poświęconego językom obcym.
W ramach obchodów uczniowie ze wszystkich klas mogli wziąć udział w konkursie piosenki obcojęzycznej. Oprócz tego uczniowie klas pierwszych i drugich przygotowali plakaty oraz odpowiadali na pytania w szkolnym turnieju wiedzy z języka angielskiego i niemieckiego.
Bezkonkurencyjna w Konkursie Piosenki okazała się uczennica klasy 3c – Aleksandra Setlak, która zdobyła zarówno nagrodę publiczności, jak też pierwsze miejsce w ocenie Jury.
Na miejscu drugim uplasowała się Julia Mastej z klasy 2d, a trzecie miejsce na podium zajęła Karolina Smoleń z 1d. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zdobyli się na odwagę i wystąpili przed zebraną publicznością.
W Turnieju wiedzy najlepszymi okazali się przedstawiciele klasy 1c, którzy zdobyli maksymalną możliwą liczbę punktów we wszystkich konkurencjach.
O miejsce drugie i trzecie w dogrywce powalczyli przedstawiciele klas 2e i 2k i tak: 2e zajęła miejsce 3, natomiast 2k – miejsce drugie.
Początkująca, ale dobrze rokująca grupa teatralna z klas 2c i 4c uświetniła ten dzień wykonując skecz w języku angielskim.