30 września nasza szkoła świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD — European School Sport Day). 

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD  jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. 

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy dołączyła do tego wydarzenia. Każda klasa mogła zgłosić reprezentację — pięcioosobową drużynę — do udziału w sportowych zmaganiach. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach — na początku przedstawiciele  klas I i II, następnie klas III i IV. W wydarzeniu tym wzięło udział 50 uczniów naszej szkoły. 

Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od rozgrzewki, następnie uczniowie rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach sportowych: konkurs skoków dodawanych, wyścigi rzędów, przeciąganie liny, przerzucanie piłek fitness przez siatkę. 

Kolejnym drużynowym zadaniem było rozwiązanie krótkiego quizu — uczniowie  mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat aktualnych wydarzeń sportowych oraz o zdrowym stylu życia. Za każdą konkurencję drużyny otrzymywały określoną liczbę punktów. Obecność dziewcząt w drużynie była dodatkowo punktowana. Na koniec uczniowie zagrali w piłkę siatkową. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. 

Tak wyglądają ostateczne wyniki sportowych zmagań:

Klasyfikacja klas I i II:

1 miejsce: klasa II H i II F

2 miejsce: klasa I K

3 miejsce: klasa I D

Klasyfikacja klasy III i IV:

1 miejsce: klasa IV GH

2 miejsce: klasa III H

3 miejsce: klasa III F

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

 
Więcej informacji o inicjatywie dostępnych jest na fanpage’u Sport ZS 3 Jasło:  https://www.facebook.com/sportzs3jaslo
@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL