W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 odbyły się jubileuszowe konkursy chemiczne w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle popularnym „Chemiku”.

Pierwszy z nich to: XX edycja  Powiatowego Konkursu Ekologiczno – Chemicznego dla uczniów klas III liceum oraz klas IV technikum Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Jasielskiego.

Drugi to: XX edycja  Powiatowego Konkursu Ekologiczno – Chemicznego dla uczniów klas II liceum oraz klas III technikum Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Jasielskiego.

Ideą naczelną organizowania konkursów jest rozwijanie zainteresowania chemią oraz pogłębianie wiedzy w tym zakresie. W konkursach uczestniczą najlepsi uczniowie ze szkół oraz klas w których chemia jest jednym z wiodących przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym. W bieżących edycjach uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedze teoretyczną zarówno w zadaniach zamkniętych, jak i otwartych o różnym stopniu trudności.

Głównym celem Konkursów było rozwijanie zainteresowań młodzieży chemią, wyrobienie szerokiego spojrzenia na chemię jako naukę i jej znaczenie dla współczesnej cywilizacji oraz umożliwienie sprawdzenia stanu umiejętności i wiadomości uczestników przygotowujących się do matury z chemii.

Laureatami XX edycji  Powiatowego Konkursu Ekologiczno – Chemicznego dla uczniów klas III liceum oraz klas IV technikum Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Jasielskiego, w którym uczestniczyło 16 uczniów zostali:

I miejsce: Filip Sambora (II LO w Jaśle),

II miejsce: Kamil Wiatr (I LO w Jaśle),

III miejsce: Dagmara Piątkowska (II LO w Jaśle),

IV miejsce: Sylwia Machowicz (ZS nr 3 w Jaśle),

V miejsce: Marcelina Buczakowska (ZS nr 3 w Jaśle),

VI miejsce: Kamil Janik (ZS nr 3 w Jaśle).

Laureatami XX edycji  Powiatowego Konkursu Ekologiczno – Chemicznego dla uczniów klas II liceum oraz klas III technikum Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Jasielskiego, w którym uczestniczyło 16 uczniów zostali:

I miejsce: Mikołaj Kapitan (II LO w Jaśle),

II miejsce: Anna Madejczyk (II LO w Jaśle),

III miejsce: Michał Szlachta (II LO w Jaśle),

IV miejsce: Igor Zając (I LO w Jaśle),

V miejsce: Anna Czerkowicz (II LO w Jaśle),

VI miejsce: Iga Dubiel (ZS nr 3 w Jaśle).

Przygotowaniem uczniów zajmowali się:

  • I LO w Jaśle Pani mgr Róża Bizoń,
  • II LO w Jaśle Pani mgr Wioletta Telma-Goryczka,
  • ZS nr 3 w Jaśle Pan mgr inż. Marek Stęgowski,
  • LO w Kołaczycach Pani mgr Marzena Sikora.

Organizatorem i koordynatorem przebiegu konkursu w bieżącym roku szkolnym był mgr Tadeusz Kalita – kierownik laboratorium chemicznego ZS nr 3 w Jaśle.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci /miejsca 1-6/ również nagrody rzeczowe. Tradycyjnie nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle, natomiast dyplomy ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Świadczy to o ich osobistym zaangażowaniu i wysiłku, jaki włożyli w zdobywanie wiedzy z zakresu chemii.

Szczególne gratulacje dla uczennicy Igi Dubiel, która będąc obecnie uczennicą II klasy technikum została laureatką konkursu dedykowanego uczniom klas III technikum.

Dziękujemy za zaangażowanie i uczestnictwo w konkursach.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!!!

W związku z nadchodzącymi wakacjami życzymy wszystkim uczniom: słonecznego, bezpiecznego wypoczynku, niezapomnianych wrażeń z miejsc, które w tym czasie odwiedzicie.

MS