W dniach od 21-24.05.2024 uczniowie klasy 1e pojechali na wycieczkę do Torunia. 22.05.2024 r. m.in. odwiedzili Centrum Nauk Technicznych. Byli to uczniowie klasy I o profilu „technik robotyk i logistyk”, który od dwóch lat jest prowadzony pod patronatem WFAiIS. Dziekan WFAiIS prof. Winicjusz Drozdowski nakreślił historię nauk technicznych na UMK, natomiast Dyrektor INT prof. Tomasz Tarczewski przedstawił zakres prowadzonych badań naukowych związanych z automatyką i robotyką. Obaj zgodnie zachęcali do podjęcia studiów inżynierskich na WFAiIS, które oprócz standardowego dyplomu oznaczają dla absolwenta otrzymanie certyfikatu inżyniera europejskiego (KAUT/ENAEE). Następnie młodzież udała się do Pracowni Maszyn Elektrycznych i Układów Napędowych, gdzie zapoznała się ze stanowiskami z napędami i serwonapędami oraz silnikami reluktancyjnymi. W Pracowni Programowalnych Sterowników Przemysłowych i Pracowni Rozproszonych Systemów Sterowania goście zaznajamiali się z przemysłowymi sterownikami PLC oraz układami wykonawczymi. Odwiedzili też Pracownię Robotyki i Pracownię Sterowania Numerycznego Maszyn, w których obejrzeli roboty przemysłowe i maszyny sterowane numerycznie. Dodatkową atrakcją dla uczniów z Jasła, sponsorowaną przez Fundacja Aleksandra Jabłońskiego, było nocne zwiedzanie Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie, nasze drzwi są zawsze otwarte!