We wtorek, 30.11.,  grupa 65 uczniów naszej Szkoły (w przeważającej ilości tegorocznych maturzystów) wraz z opiekunami wyruszyła na pielgrzymi szlak do Sanktuarium Narodzenia NMP w Wiślicy i Sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie, na Jasnej Górze.

Chociaż pogoda nie dopisała (był i deszcz i  śnieg, ale od czasu do czasu zza chmur wyglądało słońce), humory pątników zdecydowanie tak.

Pierwszym punktem pielgrzymki była wizyta w małej świętokrzyskiej miejscowości –Wiślicy.

Tu przywitał nas kustosz Sanktuarium, który oprowadził nas po świątyni i zapoznał z historią tego miejsca.

Z powodu prac remontowych Muzeum Archeologicznego -Domu Długosza, nie mogliśmy  go zwiedzić. Jedynie w odremontowanej jego części  obejrzeliśmy film o historii tego miejsca i zachowanych eksponatach.

Kolejnym punktem naszej pielgrzymki była wizyta w Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.

O 13.30 uczestniczyliśmy w uroczystym akcie odsłonięcia Cudownego Obrazu, a następnie we Mszy Świętej, podczas której za przyczyną Czarnej Madonny zawierzaliśmy Panu Bogu wszystkie nasze pielgrzymie intencje.

Wiktor Filip (4h) i Tomasz Wajda (4f) pełnili podczas Eucharystii funkcję lektorów oraz ministrantów.

Po skończonej Mszy Św. zwiedzaliśmy Jasną Górę. Towarzyszyli nam przewodnicy z Jasnogórskiego Centrum Informacji.  Obejrzeliśmy Bazylikę, Salę Rycerską, Muzeum 600-Lecia i Bastion Św. Rocha.

Chociaż zmęczeni wróciliśmy do Jasła pełni wrażeń i bogatych  przeżyć.

Dziękuję Panu Bogu za Jego opiekę nad nami podczas tej podróży, panom kierowcom z firmy Rumcajs za bezpieczną jazdę, nauczycielom za opiekę, a wam drodzy uczniowie, za obecność i  odpowiedzialną postawę.

BR