24 marca 2023 roku nasi uczniowie Michał Stasiak i Dominik Żychowski z klasy 4 GH reprezentowali szkołę na V Skawińskim Turnieju Wiedzy Mechatronicznej w Zespole Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Skawinie. Turniej składał się z jednego etapu: części praktycznej polegającej na rozwiązaniu przez zespół składający się z dwóch uczniów zadania praktycznego polegającego na napisaniu programu, wczytaniu go do sterownika PLC oraz przeprowadzeniu testów poprawnego działania. W rywalizacji wzięło udział 11 zespołów. Na początku wydarzenia wszyscy zgromadzeni wysłuchali wykładu Dr hab. inż. Adama Martowicza, profesora Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie na temat „Mechatronika w AGH – dydaktyka i badania naukowe”.
Celem Turnieju w którym nasi uczniowie biorą udział od dwóch lat jest propagowanie nowoczesnych rozwiązań w zakresie mechatroniki oraz automatyki poprzez bezpośredni kontakt z zaproszonymi przedstawicielami firm oraz osobami z przemysłu.
Dziękujemy za udostępnienie zdjęć organizatora: https://sites.google.com/…/v-stwm-2023/v-zdj%C4%99cia