W tegorocznych zmaganiach VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział około 4000 uczestników z całej Polski, w tym 24 – z naszej szkoły. Konkurs został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Warszawie i obejmował wiadomości z zakresu ogólnej wiedzy krajoznawczej Niemiec (m.in. historia, geografia, informacje polityczne, najatrakcyjniejsze miejsca, zabytki, media, polityka, kultura, sport, muzyka).

Uczestnicy pracowali w grupach 3-osobowych rozwiązując test wyboru składających się ze 100 pytań.

Poziom konkursu był wysoki, a wyniki naszych uczniów bardzo wyrównane.

Niestety decyzją Zarządu Głównego PSNJN ze względu na przyczyny techniczne, nad którymi obsługujące konkurs firmy informatyczna i hostingowa nie były w stanie zapanować, a które miały miejsce zarówno w pierwszej, jak i drugiej wersji I etapu konkursu organizatorzy byli zmuszeni do rezygnacji z kolejnych etapów.

Wyniki szkolnego etapu w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle prezentują się następująco:

I miejsce: Paweł Sendra, Konrad Podkulski, Damian Gorgosz (95%)

II miejsce: Wiktoria Biernacka, Weronika Filak, Amelia Frączek (94%)

III miejsce: Aleksandra Źrebiec, Łucja Tomaszewska, Klaudia Wszołek (89%)

IV miejsce: Karolina Sowiźrał, Izabela Szatek, Kinga Gawron (83%)

V miejsce: Patryk Bożek, Zuzanna Kozioł, Marcelina Sroka (82%)

Nagrody za miejsca I – V (ufundowane przez wydawnictwo Pearson), ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczną, zostaną rozdane wraz ze świadectwami. Uczniowie, którym udało się ukończyć test w komplecie otrzymają dyplom ukończenia I etapu, a uczniom, którym technika na to jednak nie pozwoliła, zostaną wysłane dyplomy za udział w konkursie.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim za przygotowanie się, cierpliwość i wytrwałość i zapraszamy do udziału w VIII edycji już za rok.

Organizatorzy szkolni:

Barbara Marek

Monika Syzdek

Beata Woźniak

Monika Żmigrodzka