Uwaga, zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w rekrutacji uczniów na wyjazd edukacyjny do Grecji! Rozpoczynamy nabór do mobilności w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS).

Chętnych do udziału w greckiej przygodzie zapraszamy na stronę internetową gdzie znajdą się szczegółowe informacje na temat zasad naboru oraz wszystkie niezbędne dokumenty.

Podstawowe informacje dot. rekrutacji:

Wyjazd do Grecji planowany jest w dniach 9-24 marca 2024 r. (10 dni praktyki zawodowej plus 4 dni na podróż). W wyjeździe weźmie udział 28 uczniów z klas III-IV z kierunków:

  1. Technik żywienia i usług gastronomicznych
  2. Technik logistyk

Uczniowie zostaną wyłonieni w drodze równego i sprawiedliwego naboru. Z uczniami wyjedzie 3 opiekunów-nauczycieli.

Efekty uczenia się będą zgodne z podstawa programową kształcenia dla poszczególnych zawodów oraz dostosowane do poziomu rozwoju zawodowego uczestników.

  1. Żywienie i gastronomia pozna tajniki kuchni greckiej, bardzo popularnej w Polsce, której możliwość poznania w ramach praktyk w Polsce jest w regionie bardzo utrudniona.
  2. Logistycy poznają procesy zaopatrzenia w Grecji, sposób organizacji towarowania oraz magazynowania produktów spożywczych i przemysłowych, w tym z uwzględnieniem sezonowości.

2 dni i wolne popołudnia zostały przeznaczone na realizację programu kulturowego, w tym (Park Narodowy Olimpu, Meteory, Saloniki), a jego uzupełnieniem będą popołudniowe animacje i pokazy.

Zajęcia organizowane będą przez Instytucję partnerską – . Euro Education Services w miejscowości Paralia Katerinis w Grecji.

Jak wziąć udział w rekrutacji?

  1. Procedura rekrutacyjna Etap I rozpoczyna się 2 listopada i będzie trwała do 10 listopada 2023 r. Etap II – Opinia o wiedzy i umiejętnościach zawodowych oraz aktywności zawodowej uczestniczki / uczestnika projektu sporządzona przez nauczyciela głównego przedmiotu zawodowego/ Opinia wychowawcy klasy dotycząca umiejętności interpersonalnych i zachowania uczennicy/ucznia – porównanie wyników nauczania w pierwszym półroczu 2023/2024 do ostatniego świadectwa ukończenia klasy technikum – 2022/2023 do 20 grudnia.

Do uczestnictwa w naborze zapraszamy uczniów klas III do IV technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik logistyk. Aby wziąć udział w rekrutacji, należy zapoznać się z załączoną dokumentacją, a następnie uzupełnić formularz zgłoszenia ucznia. Odpowiednio podpisane dokumenty składać należy w Sekretariacie Szkoły.  W razie pytań zachęcamy do kontaktu z panią Agnieszką Maczugą.

 „Praktyki w Europie szansą na udaną przyszłość zawodową” – numer FERSVET-2022-1-PL01-KA122-VET-0000068782 w ramach projektu  „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS).

 

 

Do pobrania: