RoboLAB Local STEM Incubator otwarty. Dzisiaj na Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza otwarto #RoboLab czyli miejsce, w którym uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mogli rozwijać swoje zainteresowania podczas zajęć budowy robotów i próbować swoich sił w międzynarodowych zawodach robotycznych. Dla uczniów będą organizowane szkolenia i spotkania z ekspertami. To projekt Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. A jego partnerami są: #Pratt&Whitney, Województwo Podkarpackie, Miasto Rzeszów i Politechnika Rzeszowska.
Nasza szkoła również bierze udział w tych szkoleniach, a grupa uczniów już próbuje swoich sił w konstruowaniu robota, aby móc zmierzyć się z innymi podczas zawodów XChallenge – Task Hunters które odbędą się 25-26.11.2022 /wstępny termin/