19 października klasy 2k logistyk i 4c kelner – wraz z opiekunkami p. Moniką Więcek-Furmanek i p. Edytą Jamrogiewicz – brały udział w obchodach Dnia Osób Starszych  w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej  w Jaśle. Rozpoczęły się one od spektaklu „Randka w ciemno” przygotowanego przez seniorów, którzy pokazali świetną grę aktorską. Swoboda na scenie, luz, żart i śpiew to atuty występujących, które zaimponowały młodzieży.

Z kolei nasi uczniowie przeczytali fragmenty książek, które wypożyczyli z biblioteki szkolnej.  Oto co m.in. wybrali: „Dziewczyny z Powstania. Prawdziwe historie” Anny Herbich- Zychowicz, „Hanka” Lucyny Olejniczak, „Messi. Chłopiec, który zawsze się spóźniał” Leonarda Facio, ”Proces” Franza Kafki, „Mokradła” Philipy Gregory, „Wiktoria Ulma: opowieść o miłości” Marii Szulikowskiej, „Florentyna i Konstanty” Niny Majewskiej-Brown, „Pocieszajka” Katarzyny Grocholi, „Cristiano Ronaldo” Guillem’a Balague’a. „Nie zaczęło się od ciebie” Wolynn’a Mark’a.

Następnie rozpoczęły się ciekawe rozmowy przy szarlotce. Nie zabrakło również muzyki i tańców, a wśród nich znanej wszystkim „belgijki”.