Wszystko bierze swą moc z ideałów

Cyprian Kamil Norwid

 

 

Cyprian Kamil Norwid – patron 2021 r. Norwid zachwyca i wciąż inspiruje.

Konkurs Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Bo piękno na to jest, by zachwycało …’’ stał się okazją dla młodych badaczy do poszukiwania  takich aspektów twórczości Cypriana Kamila Norwida, które są najbardziej inspirujące, ciekawe i oryginalne.

 Konrad Podkulski odkrył w sobie tę pasję. Wyróżnienie w konkursie jest wielkim  osobistym sukcesem ucznia naszej szkoły. Nagrodę otrzymał z rąk Ministra Edukacji i Nauki. Opiekę merytoryczną sprawowała polonistka pani Elżbieta Szpak.  Nagrodę dla opiekuna odebrała pani dyrektor Agnieszka Chłopek.

 

W środę 29 grudnia 2021 r.  w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy na temat życia i twórczości Cypriana Kamila Norwida. Podczas uroczystości wyróżnienia odebrali uczniowie nagrodzeni w konkursie ,,Bo piękno na to jest, by zachwycało… Kreatywnie o życiu i twórczości Cypriana Kamila Norwida’’.  Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w związku z 200. rocznicą urodzin genialnego poety.

W gali uczestniczyli i okolicznościowe przemówienia wygłosili: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Dziedziczak.

 

W swoim przemówieniu minister Przemysław Czarnek podkreślił, że celem przedsięwzięć organizowanych z okazji 200. rocznicy urodzin poety jest odkrywanie jego życia i twórczości przez młodych ludzi.

– Wszyscy Państwo wykonaliście piękną pracę i zachwycacie. Tego Wam gratulujemy i za to Wam dziękujemy, życząc samych sukcesów w przyszłości – dodał Minister Edukacji i Nauki, dziękując uczniom i nauczycielom za udział w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Tutaj przeczytasz pracę: https://moje.zpe.gov.pl/dolacz/34296500

 

Konrad – Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy !!!