Drużyna reprezentująca Zespół Szkół nr 3 w Jaśle w składzie: Wiktoria Malinowska, Weronika Marek, Szymon Zając, Szymon Zych, Szymon Miśkowicz zajęła  II miejsce w etapie rejonowym XXX Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Zawody odbyły się 23.04.2024 r. na terenie ,,Medyka’’ w Jaśle. W tegorocznej edycji mistrzostw wzięły udział drużyny z sześciu szkół ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego. Oprócz testu teoretycznego sprawdzającego wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, międzynarodowego prawa humanitarnego i PCK, uczestnicy musieli wykazać się  umiejętnościami w części praktycznej na czterech stacjach. Mierzyli się z przypadkami przywracania akcji serca, zadławień, krwotoku z nosa, padaczki, zatrzymania krążenia, oparzeń, urazów głowy, kręgosłupa i ręki.

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy oraz upominki ufundowane przez sponsorów.

Gratulacje i tak trzymać !