Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Instytucie Chemii Przemysłowej w Warszawie. To jedna z największych i najnowocześniejszych instytucji badawczych w Europie.

Kolejnymi punktami były Muzeum Iluzji – gdzie można się naprawdę pomylić, a niektórym z nadmiaru wyrażeń włosy stanęły dęba. Po rozrywce w Muzeum Iluzji był czas na prawdziwą lekcję historii w Muzeum II Wojny Światowej, spacer po Gdańsku nad Motławą i w końcu dotarli nad Bałtyk.

W kolejnych dniach zwiedzili Akademię Marynarki Wojennej. Poznali historię i specyfikę uczelni oraz jej ofertę edukacyjną. Mogli także poczuć się marynarzami sterując okrętami wojennymi na specjalnych symulatorach. Spróbowali swoich sił na strzelnicy wirtualnej oraz poznali nowoczesne metody nawigacji w uczelnianym planetarium.

Odwiedzili Akwarium Gdyńskie oraz odbyli rejs statkiem po Bałtyku.

Po krótkim koncercie w Katedrze Oliwskiej i spacerze w Zoo grupa udała się na plażę w Sopocie gdzie napawała się pięknym widokiem na Zatokę Gdańską z klifu w Orłowie.

W drodze powrotnej odwiedzili Toruń.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.