dyplomy

Mając na uwadze te słowa, a także potrzeby współczesnego świata, nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego i po raz kolejny uczniowie odnieśli w nim sukces. W tym roku szkolnym, mimo pandemii i nauki zdalnej uczniowie licznie przystąpili do konkursu i udowodnili tym samym, że język niemiecki nie musi być wcale trudny i nudny, a umiejętność sprawnego komunikowania się w wielu językach jest nie tylko koniecznością na konkurencyjnym rynku pracy, ale pozwala też w życiu dorosłym na aktywny udział w życiu społecznym, gospodarczym oraz kulturowym globalnego świata.

Na przełomie października i listopada odbyła się już 10 edycja konkursu Weltsprachen Abitur. W zadaniach testowych na różnym poziomie wspólnie z innymi uczniami w Polsce rywalizowało 54 naszych uczniów z klas od 1 do 4. Byliśmy bezkonkurencyjni – podium należy do naszej szkoły.

Zwycięzcą konkursu została Małgorzata Dziedzic kl. 2Gd (1 wynik w kraju), a laureatami Mateusz Kucharski 2Pf  (2 wynik w kraju) oraz Monika Węgrzyn kl.3d (3 wynik w kraju)

 Ponadto wysokie wyniki otrzymali:

w kategorii klas pierwszych: Sebastian Doktór kl.1h, Magdalena Wołowiec kl.1f – 8 wynik w kraju, Emilia Smoleń kl.1d, Natalia Wójcik kl.1d – 9 wynik w kraju, Wiktoria Biernacka kl.1d – 10 wynik w kraju

w kategorii klas drugich: Oliwia Gajewska kl.2Pd – 4 wynik w kraju, Wiktor Bożek kl.2Pf, Natalia Kiełtyka kl.2Gf – 6 wynik w kraju, Nikola Dubis kl.2Pd, Kamil Janik kl.2 Gd – 8 wynik w kraju, Piotr Dąbrowski kl.2 Pf,- 9 wynik w kraju, Wiktoria Wiercioch kl.2Gd, Marcelina Buczakowska kl.2Gd – 10 wynik w kraju

w kategorii klas trzecich: Olga Witusik kl. 3d – 4 wynik w kraju, Aleksandra Strugała kl.3d, Żaneta Sułkowska kl.3d, Marlena Niklewicz kl.3d – 5 wynik w kraju, Patrycja Maziarz kl.3d, Paweł Sendra kl.3f – 8 wynik w kraju, Sebastian Wojtas kl.3h – 10 wynik w kraju

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy paniom germanistkom Pani Barbarze Marek, Pani Monice Syzdek, Pani Beacie Woźniak oraz Pani Monice Żmigrodzkiej za przygotowanie młodzieży do konkursu. Wszystkim naszym uczniom gratulujemy wiedzy i pozytywnej weny twórczej, które przełożyły się na wysokie wyniki konkursowe. Jesteśmy z Was dumni i nieśmiało czekamy na więcej.