21 maja br. odbył się VI Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej pt. ” Niepodległa, Niepokorna” organizowany przez JDK.

Do konkursu zgłosiło się ponad 80 wykonawców ( recytacja, śpiew ), którzy prezentowali wybrane teksty w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież, dorośli. Tegoroczna edycja dotyczyła dwóch rocznic: 80. Powstania Warszawskiego oraz 35. Odrodzenia Niepodległej Polski. Celem konkursu było przypomnienie tych ważnych wydarzeń historycznych, uwrażliwienie na piękno ojczystego języka, przybliżenie mało znanych pieśni i wierszy o tematyce patriotycznej. W gronie finalistów znalazła się Wiktoria Walowska z kl. III d, która zajęła II miejsce. Recytowała fragment tekstu pt> ” Wielkość człowieka” ks. Józefa Tischnera i wystąpi w koncercie laureatów, który odbędzie się 15 sierpnia z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego.

Gratulujemy !!!