W dniu 8 czerwca 2022r. uczniowie  Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łajscach oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łubienku uczestniczyli w warsztatach z robotyki w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle.

Zajęcia z robotyki to okazja do poznania nauk ścisłych od ich praktycznej strony oraz szansa na uzyskanie nowych umiejętności i wiedzy dotyczącej robotyki. Celem zajęć było poznanie od podstaw najprostszych urządzeń elektronicznych, poznanie podstawowych elementów w zakresie budowy, działania, pomiarów i sprawdzania elementów, zapoznanie z montażem układów oraz uruchamiania układów, działaniem drukarki 3D oraz programowania. Ponadto uczniowie zobaczyli projekty wykonane przez uczniów tej szkoły np. pająk, samochód. Zajęcia były bardzo interesujące. Warsztaty przeprowadził D. Matłosz.