WYCIECZKA KLAS 1 i 2 TECHNIK ROBOTYK DO TORUNIA 22 – 25.05.2023.

O 5 rano 22 uczniów z 2 opiekunkami wsiadło do autobusu relacji Jasło-Kraków a w Krakowie przesiedliśmy się do pociągu ICC aby dojechać do Torunia.

Po przyjeździe zrobiliśmy rekonesans po Toruńskiej Starówce.

Drugi dzień to zajęcia na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na wydziałach Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK – zdjęcia z uczelni już można było oglądnąć we wcześniejszym poście. Wieczorem mogliśmy podziwiać panoramę Torunia z wieży Ratusza Staromiejskiego, a dzięki panu Andrzejowi dowiedzieliśmy się o historii Torunia.

Kolejny dzień zaczynamy od zwiedzania Katedry pw. św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w której ochrzczony był Mikołaj Kopernik, kolejny punkt to Invisible House in Torun – Niewidzialny Dom w Toruniu gdzie oprowadzani byliśmy w całkowitej ciemności i mogliśmy poczuć, jak odbiera się świat bez użycia wzroku. Dla każdego z nas było to niesamowite odczucie. Po obiedzie poszliśmy do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu gdzie chłopaki oddali się astronomiczno – fizycznym doświadczeniom. Zabawa i eksperymenty umożliwiły aktywne przyswojanie wiedzy o nauce, technice, przyrodzie i kulturze.

I jak to mówią, że dobre szybko się kończy ostatni dzień to zakup pamiątek, kawa w pięknych okolicznościach przy muzeum Kopernika i powrót do domu.

Mamy nadzieję, że wszyscy są zadowoleni.

Ze względu na dużą ilość zdjęć wstawiamy link do nich, a tylko kilka wrzucimy do postu.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/r6qoQKF3WFpu9BKF6