W dniu 1 kwietnia 2022 roku w Studium Języków Obcych przy Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie odbyła się dwunasta edycja Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Ponadpodstawowych.
Do konkursu przystąpili wyłącznie najlepsi uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego. Formuła konkursu była podzielona na etapy, weryfikująca wiedzę i umiejętności uczniów we wszystkich sprawnościach językowych, takich jak: słuchanie, analiza tekstów, zaawansowane zadania leksykalno – gramatyczne, pisanie rozprawki i mówienie.
Naszą szkołę godnie reprezentował uczeń klasy 4H, Sebastian Wojtas. Sebastian dotarł do finałowego III etapu konkursu, w którym znalazła się jedynie ścisła czołówka – najlepsi z najlepszych. Ostatecznie Sebastian zajął VIII miejsce, co jest ogromnym osiągnięciem, biorąc pod uwagę zakres konkursu jak i klasę rywali. Jest to jednocześnie najwyższy wynik ucznia naszej szkoły w historii tego konkursu. Mamy nadzieję, że sukces Sebastiana stanie się zachętą dla pozostałych uczniów naszej szkoły, ukazując, że ciężka praca i wytrwałość przynosi ponadprzeciętne sukcesy!
Serdecznie gratulujemy!