W dniu 22 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się drugi etap, organizowanego już po raz dziewiętnasty, Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żywieniu. W tym dniu nasza szkoła gościła piętnastu uczniów szkół podstawowych z powiatu jasielskiego, którzy w pierwszym etapie uzyskali największą liczbę punktów po rozwiązaniu różnorodnych zadań testowych.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie czterech zadań problemowych związanych z tematyką wiodącą tegorocznej edycji konkursu czyli roli witamin w żywieniu człowieka.

W tym roku zwycięzcami zostały uczennice Szkoły Podstawowej w Kołaczycach: Paulina Kulig, Zuzanna Lisowska i Julia Wnęk (opiekun: mgr Beata Opałka). Julia Wnęk uzyskała również najwyższy wynik w etapie pisemnym konkursu. Kolejne miejsca – drugie: Szkoła Podstawowa w Lipnicy Dolnej, reprezentowana przez: Natalię Merkwę, Amelię Tęczę i Natalię Warzechę (opiekun: mgr Katarzyna Zięba), trzecie miejsce: Szkoła Podstawowa w Kątach reprezentowana przez Kingę Kwiatek, Nikolę Wardzałę i Sarę Zjawin (opiekun: mgr inż. Barbara Świerzowska), czwarte miejsce: Szkoła Podstawowa w Trzcinicy reprezentowana przez Martynę Alibożek, Kingę Gwoździańską i Izabelę Janasik (opiekun: mgr Bernarda Kucharczyk), piąte miejsce: Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle reprezentowana przez Amelię Kuchtę, Zuzannę Skałbę i Wiktorię Wielgosz (opiekun: mgr Maria Kosiek).

Gratulujemy Laureatom i zapraszamy do udziału w jubileuszowej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.