Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Covid-19, w sobotę 1. października 2022 r.  odbyła się XIX Spartakiada – Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorem zawodów była Caritas Diecezji Rzeszowskiej – Oddział w  Jaśle wraz ze Szkolnymi Kołami Caritas działającymi w jasielskich szkołach.

Spartakiada rozpoczęła się uroczystą Mszą Św. w kościele p.w. MB Częstochowskiej w Jaśle.

Po Mszy Św. uczestnicy przeszli do Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle gdzie rozegrane zostały  zawody sportowe. Mali sportowcy wspierani przez wolontariuszy SK Caritas i PCK rywalizowali w różnych dyscyplinach. Sportowcy zmierzyli się między innymi z torem przeszkód, rzucali piłką do kosza, rzucali do celu i grali w piłkę nożną.

Sportowcom kibicowali zarówno ich opiekunowie, jak i zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych z p. poseł Marią Kurowską na czele, dyrektorzy ośrodków i stowarzyszeń pomocy osobom niepełnosprawnym oraz przedstawiciele szkół.

Wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas, jak zwykle nie zawiedli. Bardzo aktywnie pomagali w przygotowaniu i przebiegu Spartakiady. Przygotowali oprawę liturgiczną Mszy Św., pomagali sportowcom w zawodach i zachęcali do  zabawy.

Wszystkim osobom, które wzięły udział w Spartakiadzie bardzo dziękuję. Dziękuję za poświęcony czas, za wasze zaangażowanie, serdeczność i okazaną życzliwość.

Uczniowie, którzy chcieliby dołączyć do naszego Koła zapraszamy na spotkania w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 10.25 do sali nr 20.

BR