W dniu 22 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się drugi etap jubileuszowego, bo już XX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żywieniu. W tym dniu nasza szkoła gościła piętnastu uczniów szkół podstawowych z powiatu jasielskiego, którzy w pierwszym etapie uzyskali największą liczbę punktów po rozwiązaniu różnorodnych zadań testowych.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie czterech zadań problemowych związanych z tematyką wiodącą tegorocznej edycji konkursu czyli roli składników mineralnych w żywieniu człowieka.

W tym roku I miejsce zdobyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołaczycach: Patrycja Iwanicka, Anna Salwik i Jan Wnęk (opiekun: mgr Beata Opałka). Jan Wnęk uzyskał również najwyższy wynik w etapie pisemnym konkursu. Kolejne miejsca – drugie: Szkoła Podstawowa w Bieździedzy, reprezentowana przez: Grzegorza Hendzla, Katarzynę Kolbusz i Radosława Samborę (opiekun: mgr Agnieszka Rusztowicz), trzecie miejsce: Szkoła Podstawowa w Lipnicy Dolnej reprezentowana przez Natalię Merkwę, Amelię Tęczę i Natalię Warzechę (opiekun: mgr Katarzyna Zięba), czwarte miejsce: Szkoła Podstawowa w Łysej Górze reprezentowana przez Karolinę Musiał, Paulinę Kawecką i Dominika Nowaka (opiekun: mgr Anna Kostrząb), piąte miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle reprezentowana przez Wiktorię Pec, Nikolę Piątkowską i Igę Putyło – Sławniak (opiekun: mgr Anna Janusz).

Gratulujemy laureatom i opiekunom uczniów a ośmioklasistów zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole.