Fundacja Wolność i Demokracja już od 12 lat realizuje projekt Tropem Wilczym – bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych. Społeczność szkół ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego również uczciła ich pamięć. Na dystansie 1963 m Tropem Wilczym już po raz drugi pobiegli reprezentanci:
Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego w Jaśle, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, I LO Jasło, II Liceum Ogólnokształcące im ppłk J Modrzejewskiego w Jaśle, LO w Kołaczycach, ZSSASR Trzcinica
W tym roku w kategorii dziewcząt:
I miejsce zajęła Weronika Pruchnik – ZSSASR w Trzcinicy
II miejsce – Karolina Gadzała – II LO w Jaśle
III miejsce – Zuzanna Ćmiel – I LO w Jaśle
W kategorii chłopców:
I miejsce – Oskar Duszka – LO Kołaczyce
II miejsce – Michał Wygonik – ZST w Jaśle
III miejsce – Kacper Krowicki – ZSB w Jaśle
Drużynowo:
I miejsce – I LO w Jaśle
II miejsce – LO w Kołaczycach
III miejsce – ZSB w Jaśle
IV miejsce – II LO w Jaśle
V miejsce – ZS3 w Jaśle
I dalsze miejsca ZSSASR w Trzcinicy, ZST w Jaśle, ZSUiS w Jaśle, ZS4 w Jaśle.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy postawy i ambicji.