Technik teleinformatyk

Pobierz film

• Technik teleinformatyk to nowoczesny, wymagający i pożądany przedmiot przyszłości, dający możliwość samorealizacji oraz stymulacji umysłu. Umiejętności nabyte w trakcie edukacji w tym zawodzie pozwalają na ubieganie się o atrakcyjną pracę w zawodzie jak i start w rekrutacji na prestiżowych uczelniach wyższych.. Absolwenci tego zawodu są poszukiwani przez pracodawców, w dobie cyfryzacji i rozwoju ściany wschodniej naszego kraju, gwarantuje to pracę blisko miejsca zamieszkania. Technik teleinformatyk jest kierunkiem, którzy przygotowuje ucznia na dynamicznie zmieniającą się sytuację na rynku.
  • Informacje dodatkowe
    Uczniowie uczęszczający do naszej szkoły na kierunek technik teleinformatyk mają dostęp do urządzeń sieciowych firmy CISCO, obsługa i wiedza na ich temat jest wysoce ceniona w branży. To samo tyczy się central telefonicznych oraz telefonów firmy SLICAN.
  • Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia
    1. Kwalifikacja 1:
      INF.07. – Montaż i konfiguracja lokalnych sieci komputerowych oraz administrowanie systemami operacyjnymi.
    2. Kwalifikacja 2:
      INF.08. – Eksploatacja i konfiguracja oraz administrowanie sieciami rozległymi.
  • Sylwetka absolwenta
    Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik teleinformatyk będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

1. Instalacji, konserwowania, naprawy i eksploatacji urządzeń techniki komputerowej
    2. Serwisu urządzeń sieciowych i urządzeń techniki komputerowej
    3. Planowania, organizowania pracy i opieki nad zespołem urządzeń komputerowych
    4. Tworzenia lokalnych sieci komputerowych z dostępem do Internetu
    5. Tworzenia, konfigurowania i konserwacji central abonenckich wraz z abonentami
    6. Administracji sieciowymi systemami operacyjnymi
    7. Konfiguracji i pomiarów systemów i sieci transmisyjnych
  • Technik teleinformatyk najdzie zatrudnienie w:
    1. Placówkach dostawczych zajmujących się dystrybucją dostępu do Internetu
    2. Firmach o różnej branży, posiadających rozbudowaną bazę urządzeń techniki komputerowej
    3. Firmach o różnej branży, potrzebujących administratora zespołu urządzeń techniki komputerowej i sieciowej
    4. Branży telekomunikacyjnej m.in. jako instalator sprzętu telekomunikacyjnego i sieciowego
    5. Serwisach urządzeń komputerowych i sieciowych
    6. Szkołach z rozbudowaną bazą dydaktyczną związaną z teleinformatyką
  • Baza dydaktyczna i warunki kształcenia
    Kształcenie z przedmiotów zawodowych odbywa się w obrębie sali nr. 35. Jest to sala wyposażona we wszystkie urządzenia potrzebne do prowadzenia zajęć dydaktycznych w ramach programu nauczania na kierunku technik teleinformatyk. Najważniejsze z nich to:

3x stanowisko z centralą telefoniczną i dwiema stacjami roboczymi:

Jest to stanowisko wyposażone w:

• Centralę telefoniczną SLICAN IPL 256
  • Dwa biurka z wysuwaną półką, pozwalające na komfortową pracę i ustawienie urządzeń sieciowych
  • Skrzynkę z zestawem narzędzi np. zaciskarka RJ, narzędzie uderzeniowe, kombinerki, śrubokręty, końcówki RJ
  • Dwa krzesła
  • Klawiaturę i mysz dla każdej jednostki centralnej na stanowisku
  • Dwa komputery o specyfikacji:
    • Procesor Intel Core i7-7700
    • 8GB Pamięci RAM DDR4
    • Dysk twardy o pojemności 500GB
    • Płyta główna GIGABYTE wraz z kartą z portem RS 232
    • Bezprzewodowa karta sieciowa WiFi
  • Dwa ekrany PHILIPS 243V
  • Listwę zasilającą z wystarczającą ilością gniazd

W trakcie zajęć nie wykorzystujących central telefonicznych, każde stanowisko wykorzystywane jest jako dwa stanowiska komputerowe.

8x stanowisko komputerowe:

Stanowisko komputerowe składa się z:

• Ekran PHILIPS 243V
  • Jednostka centralna:
    • Procesor Intel Core i7-7700
    • 8GB Pamięci RAM DDR4
    • Dysk twardy o pojemności 500GB
    • Płyta główna GIGABYTE
    • Bezprzewodowa karta sieciowa WiFi
  • Klawiatura z blokiem numerycznym
  • Mysz optyczna
  • Biurko z wysuwaną półką, umożliwiające komfortową pracę