30 kwietnia 2022 r. ogłoszono wyniki  III edycji ogólnopolskiego konkursu  ,, Polskie serce pękło. Katyń 1940 ’’.

 

         Konkurs adresowany był do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów.  Przedsięwzięcie organizowane jest od trzech lat z inicjatywy marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Celem konkursu – propagowanie prawdy o Zbrodni Katyńskiej a także upamiętnienie i oddanie należnego hołdu ofiarom.

 

Młodzież mogła zgłaszać swoje prace w kategoriach: plastycznej, literackiej i tekstu piosenki. W tegorocznej edycji zgłoszono łącznie 2454 prace. Jedną z nich  zaprezentowała Anita Nadymus, uczennica klasy III Pc Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle. Wykonała projekt medalu (awers i rewers) na temat : ,, Katyń – Pamiętamy’’.

 

Anicie dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy ciekawych pomysłów  i odwagi w realizacji artystycznych zamierzeń.