ANITA NADYMUS – uczennica klasy 3 PC reprezentowała Zespół Szkół nr 3 w Jaśle w I Ogólnopolskim Konkursie Gastronomicznym im. Zbigniewa Kopyckiego „Kuchnia roślinna” skierowanym do uczniów szkół gastronomicznych. Finał konkursu odbył się 27 października 2021 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Łodzi.

Celem konkursu było: doskonalenie umiejętności kulinarnych i carvingowych, propagowanie różnorodności surowców roślinnych i potraw wegetariańskich, promowanie racjonalnego sposobu odżywiania oraz elementów zarządzania środowiskowego, rozwijanie zawodowych zainteresowań uczniów, rozbudzanie kreatywności, inicjatywności i umiejętności poszukiwania nowatorskich rozwiązań oraz integracja szkół gastronomicznych.

Dzięki swojej wiedzy, talentowi i nabytym nie tak dawno umiejętnościom Anita dotarła do finału konkursu. Na tym etapie uczennica konkurowała z uczniami szkół gastronomicznych, które od wielu lat szkolą uczniów w zakresie carvingu – czyli wykonywaniu ozdobnych dekoracji potraw z warzyw i owoców. Anita debiutując w takiej rywalizacji z powodzeniem wykonała zadanie konkursowe w kategorii carving: wykonanie pracy w wybranych polskich warzywach jesiennych o tematyce propagującej zdrowy styl życia.

W ten sposób znalazła się w grupie 7 finalistów w kategorii CARVING „Kuchnia roślinna” i ostatecznie zajęła 4 miejsce.

Jesteśmy dumni, że Anita Nadymus uczy się w naszej szkole i życzymy jej kolejnych sukcesów i dalszego rozwijania zainteresowań i uzdolnień, w czym oczywiście chętnie będziemy ja wspierać.