W rzeszowskiej Hali Podpromie w dniach 25-26 listopada odbyły się największe zawody robotów w Polsce – XChallenge 2022.

Zespół Szkół nr 3 w Jaśle i Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle reprezentowało 10 uczniów w 4 kategoriach:

Task Hunters – Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł i Paweł Wojdyła

Line Follower – 1 robot – Adrian Piskorz

Line Follower – 2 robot – Patryk Dobrowolski, Patryk Tomaszewski, Eryk Pawłowski i Aleksander Żmigrodzki

Smash Bots – Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł i Paweł Wojdyła

LEGO Tug of War – Kacper Papciak i Bartosz Leśniak

1 dzień zawodów – Task Hunters zmagania przeznaczone dla uczniów szkół średnich. Zadaniem zespołów było, aby z pomocą specjalnych kostek energetycznych i kuli mocy ponownie uruchomić elektrownię, która w niespodziewany sposób została wyłączona. Ostateczny wynik naszej drużyny to 71% uruchomienia elektrowni.

Kilerów Trzech czyli Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł i Paweł Wojdyła z Robotem Hunterek w tej konkurencji zajęli III miejsce.

 2 dzień zawodów – Smash Bots czyli walki robotów otwarte dla wszystkich zawodników konkursów bez względu na wiek.

Śmiercionośne roboty o wadze do 40 kg walczyły na śmierć i życie w zamkniętej arenie.

W kategorii Smash BotsKilerów Trzech czyli Dominik Pruchnik, Kacper Kozioł i Paweł Wojdyła z robotem Kiler powtórzyli swój wynik zdobywając po raz drugi III miejsce – tylko 1 punktu brakło, aby mogli stoczyć bój o I miejsce.

 

W kategorii LEGO Tug of WarKacper Papciak i Bartosz Leśniak zdobyli V miejsce, a w kategorii Line Follower Adrian Piskorz zajął miejsce X.

 

Organizatorami XChallenge 2022 były: Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych (Rzeszowska Grupa IT), Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO (Rzeszowska Grupa IT), RoboLAB oraz oddział podkarpacki Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i ich osiągnięć zarówno w pracy zespołowej jak i indywidualnej. Cieszy nas również doświadczenie, jakie wynieśli z tych zmagań, możliwość obserwacji efektów pracy innych zespołów oraz nowe inspiracje. Zdobywcy III miejsca oprócz nagród finansowych i statuetek otrzymali po 100 pkt w procesie rekrutacji na Politechnikę Rzeszowską.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, gratulujemy i życzymy zapału do budowy robotów na zawody w następnym roku.

Dziękujemy również opiekunom Dominikowi Mitorajowi nauczycielowi Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle i Damianowi Matłoszowi nauczycielowi naszej szkoły, którzy pomagali drużynom w przygotowaniach.

 

 

 

.