01.03.2023 r po raz pierwszy Zespół Szkół nr 3 w Jaśle zorganizował XI edycję biegu „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” na dystansie 1963 metrów w ramach Powiatowych Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Jaśle. Celem biegu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 oraz propagowanie wiedzy z historii. Dystans symboliczny – 1963 m upamiętniający rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak – pseudonim „Lalek”.

W biegu wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych Powiatu Jasielskiego. Uczestnicy rywalizowali w 3 kategoriach: chłopców i dziewcząt oraz drużynowej. Zawody były rozgrywane w świetnej atmosferze i przy kapitalnej pogodzie.

Wyniki:

kategoria dziewcząt:

I miejsce – Oliwia Kwaśniak – ZS Trzcinica

II miejsce – Otylia Baran – ZST Jasło

III miejsce – Anna Czechowicz – II LO Jasło

Kategoria chłopców:

I miejsce – Mikołaj Bieńko – ZS nr 4 Jasło

II miejsce – Oskar Duszka – LO Kołaczyce

III miejsce – Karol Potera – ZS nr 4 Jasło

Klasyfikacja szkół:

I miejsce – LO Kołaczyce

II miejsce II LO Jasło

III miejsce – ZSB Jasło

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom dziękujemy za udział i gratulujemy sportowej postawy.

link do zdjęć: https://drive.google.com/…/1pGEsirH6QPvo9…