9 marca w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle odbył się pierwszy etap XIX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żywieniu. Nasza szkoła gościła 21 uczniów ze szkół podstawowych powiatu jasielskiego wraz z opiekunami.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie 70 zadań testowych w czasie 60 minut. W oczekiwaniu na wyniki goście zapoznali się z ofertą edukacyjną naszej szkoły oraz zwiedzili pracownie gastronomiczne, obsługi konsumenta, chemiczne, mechatroniczne, logistyczne, teleinformatyczne.

Do etapu drużynowego zakwalifikowali się uczniowie ze szkół podstawowych: w Kołaczycach, w Lipnicy Dolnej, w Trzcinicy, w Kątach oraz ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle.

Przed finalistami etap drużynowy polegający na rozwiązaniu kilku zadań problemowych dotyczących przede wszystkim tematu przewodniego w bieżącym roku szkolnym: roli witamin w żywieniu człowieka. Czekamy na uczestników drugiego etapu konkursu w dniu 22 marca.