Początkiem września już po raz XXIII Orły z Chemika „wyfrunęły” w 3 dniową podróż: tym razem szlakiem zabytków Podbeskidzia. Od 7 do 9 września 16 najlepszych uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami realizowało program bardzo ciekawej wycieczki w całości finansowanej przez Radę Rodziców w szkole. Wycieczka jest od lat formą nagrody dla zdolnej młodzieży za bardzo dobre wyniki w nauce.

Zwiedzanie rozpoczęli w Lipnicy Murowanej (drewniany kościółek św. Leonarda, Muzeum Pamiątek po Janie Matejce), następnie zamek w Nowym Wiśniczu a późnym popołudniem dotarli do Pszczyny.

Kolejnego dnia zwiedzali Pszczynę: zagrodę żubrów, podziwiali w promieniach słońca piękno przyrody w pałacowym parku, zwiedzali renesansowy pałac Anhaltów i Hochbergów. Ostatniego dnia zjechali w podziemia kopalni soli w Bochni.

Zmęczeni ale zadowoleni i naładowani pozytywną energią do pracy w kolejnym roku szkolnym tak by móc, być może ponownie,  wziąć udział znów za rok w kolejnej edycji wycieczki wrócili do obowiązków szkolnych.